Sestava: Kalivoda - Hlůže Z., Krása, Kolský, Štechmiler - Novák D.(60.´Hlůže J.), Frey, Šafr, Kříž (46.´Kubát) - Pichl, Mikeš

Branky: Pichl 5x, Mikeš 2x

Rozhodčí: Polák

Diváků: 110

….zápas se Statenicemi byl očekáván jako tradiční derby se soupeřem, který to na nás svým sveřepým pojetím hry platí. Po exhibičním poločase s Kosoří jsme byli zvědavi, jak si naši poradí s koncentrovanou obranou soupeře. Po úvodním oťukávání a zvykání si na mokrý trávník, který všudypřítomný asistent trenéra J. Rákos zavlažil těšně před utkáním z důvodů zrychlení kombinační hry, jsme se ujali otěží utkání a režie naší záložní řady začala být více než přesvědčivá. Z toho rezultoval také první gól zápasu, který nevstřelil nikdo jiný než F. Pichl po luxusní nahrávce A. Mikeše, jenž centroval před prázdnou branku 1 – 0 ! V 19´se vyplatila buldočí snaha A. Mikeše, který si počkal na míč vypadnuvší z náruče nejistého brankáře hostí a pohodlně skóroval do prázdné branky. Do půle se prosadil ještě jednou Pichl, kterého svým parádním centrem vybídl ke skórování Z. Hlůže.

Druhá půle se odehrávala zcela v intencích té první, kdy naši zcela opanovali hřiště a po hezkých akcích navýšili gólový účet až na 7 branek. Fanda Pichl se tak přiblížil svému největšímu soupeři v souboji o Krále střelců v naší soutěži J. Valtrovi z Holubic, který v tomto kole zaznamenal hattrick a stále vede asi o 5 gólů. Pokud bude náš team pokračovat v těchto výkonech a výsledcích a Fandovi nezvlhne střelný prach, myslím, že se o Korunu krále střelců může směle ucházet. Je nasnadě, že obojí jsou spojité nádoby a nelze je oddělovat. Dle mého názoru jsme právě ve F. Pichlovi získali kanonýra velmi slušných parametrů.  Dokáže rozhodovat i zápasy, v nichž se nám herně nedaří a on je tím jazýčkem na vahách a dokáže snahu celého teamu přetavit ve vítězství vstřelením gólu. Fotbal je kolektivní sport a je jasné, že občas nemá někdo z teamu svůj den. V této sezóně jsme však nebyli svědky vyloženého kolapsu, vyjma zápasu v Řevnicích, ovšem ten jen potvrdil pravidlo. Na všech postech máme teď velmi silné obsazení a pokud někomu zápas nevyjde, jsou zde jiní a v odpovídající formě, aby zastoupili své spolubojovníky a pomohli ke společnému cíli, kterým je postup do OP. T. Lučan

Hodnocení hráčů: Kalivoda 5 – Štechmiler 5, Krása 6, Kolský 6, Hlůže Z. 5 – Kříž 5/Kubát 6, Frey 6, Šafr 6, Novák 6/60´Hlůže J.5 – Pichl 9, Mikeš 7

Fauly: 14/23